O Ghette

Čo je Ghetto k2? Je to niečo, čo chýbalo – alternatíva. Je to webový „umelecký“ magazín, ktorý vznikol v prostredí GK2 (pre tých, čo to nevedia, GK2 je gymnázium v Prešove) ako alternatíva k študentským projektom, a to konkrétne k Aktom GK2 a TimeOutu (ktorý už žiaľ v súčasnej dobe nefunguje). Má to byť miesto, kde mladí autori môžu prejaviť svoju tvorivosť publikovaním vlastných výtvorov (pokiaľ nebudú naozaj podpriemerné, alebo nepublikovateľné).

Slovo alternatíva sa nesie celým Ghettom. Je jasné, že Ghetto k2 sa nebude zameriavať na mainstreamové umenie, pretože súčasťou komunity ľudí je naozaj veľa rôznych smerov. Z toho vychádza aj obsahové zameranie Ghetta k2. Priestor tu dostanú nielen ľudia píšúci úvahy, príbehy a básne, ale aj tí, ktorí sa zaujímajú o grafiku, kresbu a hudbu.

Prečo práve Ghetto k2? Dalo by sa povedať, že k tomuto názvu sme sa dostali náhodou, ale v skutočnosti to bola voľná asociácia na názov školy, kde pôvodný nápad vznikol. Názov sa nám okamžite zapáčil, a tak sa zrodila myšlienka tejto stránky. Samotný názov projektu má niekoľko významov, ak sa ich chcete dozvedieť stačí trochu porozmyšľať. No vychádza z toho, že škola v prenesenom význame pripomína ghetto.

Od 17. mája 2007 sa Ghetto k2 stalo plnohodnotným elektronickým prameňom na pokračovanie s registráciou ISSN 1337-4818. Záznam o Ghette k2 by sa tým pádom mal objaviť na stránkach http://www.ulib.sk a v medzinárodnom ústredí ISSN so sídlom v Paríži.

Stále tie isté tváre… tie isté miesta a pochmúrne chodby. Svet tu vo vnútri Ghetta je iný, no stále rovnaký. Peace

Nie je možné pridávať komentáre.