FF

Zatarasený v izbe. Myšlienky, ktoré boli hmotné. Sny, ktoré boli skutočnosťou. Dvere zamknuté. Na monitore tváre mŕtvych ľudí. Oči v strehu. Nôž v ruke…

Kde som? Si doma. Prečo držím nôž? Chceš sa zabiť. Nie, nechcem. Ale chceš, túžiš po tom viacej ako ktokoľvek iný… Vieš, že je to jediná vec, ktorú chceš. Dokáž mi to! Vari to necítiš? Cítim, že som hladný…… hladný po nej. To je lož! Je to pravda a ty to vieš! Neviem nič, daj mi pokoj! K… Kto vlastne si? Som ty… Nie, nie si. Ale som… Choď preč… Daj mi pokoj!

Prečo si ticho? Povedal si, aby som ti dal pokoj. Áno povedal, ale…… Ale ty nechceš aby som bol ticho. Nie, nechcem… To znamená, že súhlasiš s tým čo vravím. NIE! (heh)Ale áno… aj ty si podľahol Femme Fatale… Podľahol čomu? Femme Fatale…

 • Femme Fatale- franc. (smrteľná/ osúdova žena) žena, ktorá využíva na dosiahnutie svojích účelov ženský pôvab, krásu, šarm a sexappeal.

Neviem na koho narážaš, ale nie je to tak… Ty vieš na koho narážam a vieš, že to JE tak. Ale není… Ale je… Ale není… Ale je… Ale není… Ale je… Ale není… Ale je… Choď do čerta! Nemienim sa trápiť kvôli niekomu inému, nie som blázon… A nezabijem sa! Ale zabiješ… Si ochotný obetovať všetko, len kvôli nej… Si do nej totálny blázon. Ovláda ťa. Ovláda nás… Ja som si to priznal, ty ešte nie. Ja som skonal, ty nie. Ale obidvaja existujeme len pre ňu. Nič iné nás neriadi tak ako ona. Neklam sám seba! Je s tebou stále, je v tvojej mysli. Nie, nie je. Si si istý?

Obzrel sa. Monitor už nezaplňovali tváre mrtvôl. Namiesto toho sa tam črtala veľká fotka najkrajšieho dievčaťa na svete. Oči jej svietili neuveriteľnou inteligenciou. Pozeral na ňu. Poznal ju celý život, ale nikdy ju nevidel.

Nepoznám ju. Ale poznáš… Je to tvoja Femme Fatale… Dobre poznám ju, ale nevidel som ju. Nikdy… Ako je to možné? Nikdy si ju nevidel, lebo není tvoja… ani nikdy nebude. ALE BUDE! Ha-ha-ha-ha… Si zamilovaný až po uši. Ha-ha-ha-ha…

To hučanie ho unavovalo. Čepeľ noža sa leskla v pološere izby. Vyzerala tak lákavo.

No tak, sprav to! Choď nato! Poďme… Kde si? Kde, dočerta si? Som tu… Obzri sa!

Obzrel sa. Pozeral sa naň vlastný odraz v zrkadle. Usmieval sa a v rukách držal čepeľ. Udrel s nožom do zrkadla. Ozval sa tupý náraz a smiech.

Takto to nepôjde… Ha-ha-ha-ha…

Nemohol to vydžať. Lemovali ním pocity, lemovalo ním sklamanie. Ten magor má pravdu, myslel si. Následne sa čepeľ zaleskla a pretla zápästie.

Vyhral som. Dostal som ťa. Nebol si to ty… Kto potom? Kto potom?

Zacítil, že poslednú otázku vyslovil sám. Vyslovil ju za obidvoch. Bola to jeho životná otázka. A on poznál odpoveď. Dlho sa jej vyhýbal, ale teraz to bolo jedno. Odpoveď prišla odnikadiaľ, ale vyslovil ju sám.

Femme Fatale…

Pridané dňa od Padrino
Tento obsah bol zaradený v Nezaradené. Zálohujte si trvalý odkaz.

O Padrino

"Building the future and keeping the past alive is the one and the same thing."

11 Responses to FF

 1. Henry Gee povedal:

  Stretnutie vedomia a svedomia? Prečo sa pýtam..verím Freudovi, lebo nepoznám Junga, that´s it. (Vysvetľovať, čo je to femme fatale je dosť mimo mimo misu, hlavne keď si človek všimne citové výlevy všetkých okolo, skôr by som rád vedel ako sa povie osudový chlap:)

 2. Gnaag povedal:

  hmm… silná káva. Možno keby som mal na také niečo náladu, šlo by to… Ináč… páči sa mi štýl.

 3. DaMage povedal:

  Niekto ma so sebou existenčný problém. Riešenie? Studená sprcha. Pre oboch (schyzofrenik) 😛 Tá dokaže veľa.

 4. Harmon povedal:

  Zaujímavé. Považujem to za jedno z tvojich najlepších diel,Padrino. Len tak ďalej.

 5. divozienka povedal:

  henry gee: osudovy xlap neexistuje, lebo nepouziva na dosiahnutie toho co xce zensky povab krasu a sarm a sexappeal ;]
  harmon:fenix??
  padrino: mas taku?? btw super nazov…

 6. Padrino povedal:

  divožienka:Každý ma svoju Femme Fatale.
  Henry Gee: Henry, odteraz si mojím osudovým chlapom TY!

 7. Alisael povedal:

  Pekne… mne sa ten schyzo styl paci:)… a tusim, ze prvykrat boli podrezane zily…

 8. Derlang povedal:

  padrino…….jak ty dopadnes ….

 9. Filthy Thoughts povedal:

  strasidelne. ufff. mne to sposobilo neprijemny tlak v hrudi, takze dobra praca.

 10. top.secret povedal:

  hmmm…fakt dobre… =)

 11. derlang povedal:

  este nieco padrino…..je zvlastny fakt a podobnost skutocnej ff avirtualnej ff..ma napadlo zaujimavy postreh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *